неділя, 22 лютого 2015 р.

Чому йога з'явилась в моєму житті.

Багато проблем зі здоров'ям виникає через недостаність фізичної активності. Не дарма кажуть, що рух - то життя. Відчуваючи потребу в русі, маючи бажання розшевелити свої м'язи і кісточки, я пішла до тренажерки. Згодом при настанні зими тренажерку замінив басейн, бо якраз, від довгого перебування на ногах в зв'язку з Майданом, почались проблеми зі спиною.
А потім настала весна і моє життя в медицині максимально зблизило мої контакти з людьми похилого віку. Бачучи їхні численні проблеми з суглобами, хребтом, артеріальним тиском... я почала боятись такого життя в свої похилі роки і вирішила мати постійні фізичні навантаження і розминки для суглобів і м'язів.
Почала розглядати різні варіанти. Тренажерку відкинула відразу, бо подумала, що якщо є такі речі, які я не можу робити зі своїм тілом без заліза, то для чого те додаткове навантаження. Мій вибір впав на йогу, стало цікаво  і я вирішила спробувати. Перша спроба припала десь на квітень-травень 2014, сподобалось  і від тоді я намагаюсь не закидати цю справу. Успіхи дуже повільні, багато асан і дотепер видаються мені недосяжними. Але відчуття в м'язах, спині після занять і радість від можливості робити певні асани, які раніше не піддавались - дають наснагу і підтримують бажання не припиняти практик. Відчувати легкість в собі - прекрасно!
Крім того прагну більше ходити, задумуюсь над бігом, коли стане тепліше, намагаюсь дотримуватись збалансованого харчування.
Думаю, що все ж це принесе свої плоди і моя старість не буде такою обтяжуючою в першу чергу для самої себе. Адже, якщо ви не хочете самі собі допомогти, то і ніхто вам не допоможе, навіть лікарі. Вони можуть зняти симптоми, трохи покращити самопочуття, але проблема нікуди не дінеться. Немає чарівних пігулок, які замінять вам здоровий спосіб життя і подарують здоров'я.
Здоров'я у ваших руках. 7 золотих порад від Амосова: http://fit4brain.com/6985

Немає коментарів:

Дописати коментар